Петриківський розпис. Майстер клас

06 серпня 2022

15:00

Київ, Майстер-клас (вул. Бастіонна)

Событие прошло!

Ви знаєте, що made in Ukraine нині в моді? А що Петриківський розпис можна сміливо назвати національним брендом, так як ця майстерність поширена по всій території України? Станьте популяризатором прекрасної національної ідеї – відвідайте майстер-клас з Петриківського розпису в Києві і створіть свій шедевр декоративно-прикладного мистецтва! В ході двогодинного заняття ви ознайомитеся з секретами створення яскравих петриківських орнаментів і створите прекрасну прикрасу для свого будинку – розписну дощечку. Купити квиток на майстер-клас можна онлайн на нашому сайті!

Петриківський розпис зародився в 17 столітті в селі Петриківка на Дніпропетровщині. І, хоч як це дивно, унікальні зразки цієї тонкої художньої техніки дійшли в цілості й схоронності до наших днів!

Цікавий факт: Спочатку Петриківка прикрашала стіни сільських будиночків, а в якості фарби ще в 19 столітті використовували кольорову глину, сажу, крейду і саморобні яскраві барвники, які розводили вишневим клеєм, молоком і жовтком. Чому так – невідомо, адже продажу вже були дешеві анілінові фарби.

На майстер-класі в Києві ви, звичайно ж, не будете самі замішувати фарбу, а скористаєтеся акрилом. Його легко наносити, він швидко сохне і тримається на поверхні мало не вічність! Особливо «Петриківку» шанують на Київщині, в південних областях, на Поділлі, на Полтавщині, і, звичайно ж, на Дніпропетровщині, де вона зародилася. І саме популярність і багатофункціональність техніки дала потужний поштовх до нового витка розвитку цього унікального мистецького стилю, нині відомого навіть за межами України.

Доторкніться до чуда унікального виду прикладного мистецтва, відвідавши майстер-клас з Петриківського розпису в Києві! Основними зображеннями є квіти, коні і птиці, найчастіше, закохані голуби: подібні орнаменти надають особливого колориту тарілках, горшочкам, дощечках, ложкам і гребінцям. Новинка останніх років – це одяг з автентичними принтами – рослинами і тваринами, стилізованими під Петриківський розпис.

Цікавий факт: У 2012 році Міністерство культури України визнало Петриківський розпис елементом нематеріальної культурної спадщини нашої країни. А два роки тому був створений офіційний логотип «Петриківка», щоб майстри могли без праці підтверджувати автентичність своєї продукції.

Особливість орнаменту петриківського розпису полягає в тому, що малюнок виглядає як-би розгорнутим на поверхні (стіни листка паперу, тарілки, горщика і т.д.). При цьому лінії не перетинаються між собою, а безліч декоративних елементів візерунка (квіти, листки, ягоди і т.д.) мають силуетне зображення. Контуром майстри також зображують птахів, звірів і людей. Проте, все елементи розпису необхідно виводити одним мазком. Але не бійтеся труднощів, опис техніки звучить складніше, ніж є насправді. Адже візерунки, наприклад, можна створювати на основі геометричних фігур, а натренуватися робити правильні мазки – 5-15 хвилин, в залежності від того, якими художніми вміннями ви володієте.

Освойте стародавнє мистецтво «петриківки», купивши квиток на майстер-клас з Петриківського розпису в Києві!

Цікавий факт: для зображення ягід і нанесення точкової окантовки користуються власним пальцем або ж ватними паличками. Макають «інструмент» у фарбу і торкаються поверхні. Залишається кругла пляма, трохи світла в центрі, і ніби обведена темним контуром навколо.

Не пропустіть свій шанс опанувати унікальною, неповторною технікою живопису! Відвідайте захоплюючий майстер-клас з Петриківського розпису в Києві, і повірте: Ви – художник!

Додаткова інформація
Тривалість: 1,5-2 години